Уредът за готвене на горещ въздух притежава повече предимства, отколкото негативи. Той е идеалният помощник в забързаното делнично ежедневие, а с начина си на готвене се грижи за здравето ни.
Когато времето е оскъдно, не е изключено да се прибегне към полуготова замразена храна. Ако не се случва често, това не е проблем, особено приготвена в еърфрайър. Нека видим с какво е добре да сте наясно, за да хапнете нещо вкусно, а не такова, с консистенция на каша.
Не се изкушавайте да препълвате кошницата
Приготвянето на замразена храна в еърфрайъра е много удобен начин да се сдобиете с бърза вечеря или обяд. Въпреки това, не слагайте всичко наведнъж, тъй като храната ще се сготви неравномерно.
За продукти, които са панирани, напълнете кошницата до половината и я разклатете по средата на готвенето. Ако не са - подредете ги на един ред.
Загрейте уреда предварително
Грешката, която лесно се допуска при замразената и пакетирана храна е да я размразите преди готвене. Така няма да стане нищо друго, освен да се превърне на каша.
За да избегнете подобни недоразумения, загрейте предварително еърфрайъра. Високата температура ще изпари бързо водата в храната, което ще я направи и по-хрупкава.
Не третирайте всички замразени храни еднакво
Тук е добре да направим разграничение. Перфектни за еърфрайър са бланшираните храни или онези, които са замразени до полуготово състояние. В това число влизат онези с панировка, картофите, кюфтенцата и всичко останало от този вид.
Със замразените зеленчуци нещата стоят по различен начин. При тях особеното е, че те или стават сухи, или обратното - разкашкват се. Какъв ще е крайният резултат зависи от самия зеленчук. Например броколите ще станат по-скоро сухи, тъй като съдържанието им на вода не е високо. По друг начин стои въпросът с тиквичките. При тях лесно може да се стигне до извода, че ще направят бъркотия в кошницата на еърфрайъра. Затова първо преценете добре, преди да сложите замразени зеленчуци в уреда.