Запазвайте любимите си рецепти в лично тефтерче и ги организирайте по ваш вкус в персонализирани папки.

Създайте тефтерче Регистрация

Пухкав мус от бял шоколад

Подарете това удоволствие на сетивата си

20’ Подготовка
0’ Време за готвене
4 Порции
1 Трудност

Необходими продукти:

  • 200 г бял шоколад (с добро качество, с поне 30% какаово масло)
  • 250 мл сладкарска сметана (минимум 30% масленост)
  • 2 белтъка (прясно отделени, със стайна температура)
  • 1 щипка сол
  • 1 ч.л. ванилов екстракт (по желание)
  • Плодове, настърган шоколад или ядки за украса

Начин на приготвяне:

  1. Начупете белия шоколад на парчета и го разтопете на водна баня или в микровълнова фурна на ниска мощност, като разбърквате често. Оставете го да се охлади леко.
  2. Разбийте сметаната в голяма купа, докато стане пухкава, но не прекалено твърда - трябва да е с консистенция на мек крем.
  3. Разбийте белтъците на сняг с щипка сол в отделна купа, докато станат лъскави и твърди.
  4. Добавете разтопения шоколад към разбитата сметана. Разбъркайте внимателно с шпатула или дървена лъжица, за да не спадне обемът.
  5. Прибавете и белтъците на сняг, като ги смесвате на етапи, с леки движения отдолу нагоре, докато се получи гладка и ефирна смес.
  6. Разпределете муса в чаши или купички и оставете в хладилник поне за 2 часа, за да стегне и развие вкуса си.
  7. Преди сервиране украсете с пресни плодове (напр. малини или боровинки), настърган тъмен шоколад или запечени филирани бадеми - контрастът между текстурите и вкусовете е великолепен.

Дайте оценка:

Тагове: яйца ванилия сладкарска сметана бял шоколад

Получавайте рецепти и съвети с нашия newsletter

Можете да се отпишете по всяко време. Запознайте се с нашата Политика за поверителност

Вашето тефтерче