Айде стига сте се префантосвали !! Най-вкусна си е българската национална кухня
Ей татарите, стига сте се биели в гърдите че сте българи. Вземете си прочетете истината история, а не руската версия с която ви мътят главите. Най мешаната нация се и се правят на расисти дееее и стадито
Малцина биха се съгласили с мен, че оригиналното наименование на това блюдо е"селско пържено".Селско ,защото баба ми го правеше на село. В един тиган с висока дръжка (тигана тогава ми се виждаше по-голям от мене) с хляб с хрупкава коричка, топяхме със залци,не използвахме вилици. Специално за това ястие, баба казваше, че трябва да се топи и не ни даваше да използваме вилици. Сега вече го хапвам, като Менемен, с вилица и нож с много малко хляб, защото от него се дебелее!
ГOУEMИTE CTE УMHИЦИ, BCE ДЪPBAPИ!!!
Към ястието може да се добави и суджук,но и Аз съм на мнение, че е арабско заради домата който навлиза доста по късно по нашите ширини.
Няма такова понятие като турска кухня. Има кухня която се готви най често в Турция. Няма книга до момента издадена на турски език и наречена Турска кухня, освен ако не е някой превод от неграмотнешки език. Цялата кухня в Турция е изключително вкусна и разнообразна. Като цяло има и импровизации, но е арабска кухня и рецептите са взаимствани предимно от там. Има много ястия, които са на народи от османската държава. Давам пример - сладолед, боза, заквасено мляко и мн.др.
От две години го правя,но без сирене.Много е вкусно....подправям с пресен джоджен само и става върха...В арабската кухня е известно като шакшука и има разлика,но този вариант е най-сполучлив.
Повечето пишете, че е Миш маш, и е почти така. Аз обаче точно по този начин, (без чесъна и кимиона) си приготвям гюведжетата. Включително версия за котлон в по-дълбок тиган. Оставям на слаб огън добре да покъкри.
И от коя година точно го правят в Турция, като да уточня, че домата е с произход от америките и докато се приеме от другия свят ще да е минал някой и друг век. Наскоро някой казваше, че много ястия наричани френски, всъщност не произхождали от Франция. Та и тук ми изглежда някакво подобно набеждаване за произхода. Даже си мисля, дали пък македонците премълчават нещо как те са го....
Това е нашенския Миш Маш
Това ястие е етиопско, а не турско и в цял свят е известно като шакшука.
Турската дипломация плаща. И не може да се мине без да се пробиват турски или поне ориенталски, по възможност израелски наименоаванини навици.
Менемен само собствено Менемен е над 150 хиляди. Близостта на мегаполисите Маниса и Измир може да подтиква към оприличаване на Менемен на нещо малко. Забележете, че в цяла България няма 10 по-големи от Менемен града. При влизане в Солун се срещата с квартала на преселниците от Менемен Малоазийски, който квартал също се нарича Менеменц[и].
Бързо, бързо, колко да е бързо. Като гледам описанието ще ти трябва около час да го приготвиш
Все едно български миш-маш.
Миш-машът даже е по-вкусенс бърканите яйца! Българската и турската кухня са толкова близки, че трудно се намира ястие без аналог !
Ние на това му викаме Миш-Маш
Дискусия