Запазвайте любимите си рецепти в лично тефтерче и ги организирайте по ваш вкус в персонализирани папки.

Създайте тефтерче Регистрация
За блата:
5 яйца
150 г захар
150 г краве масло на стайна температура
2 с.л. тъмно какао
1 с.л. с връх брашно
100 г смлени орехи
ванилия

За крема:
100 г останали изрезки от рязането на кръгчета от блата
1/3 ч.ч. прясно мляко
100 г меко краве масло
100 г пудра захар
50 г смлени орехи
есенция ром
есенция ванилия

За овалване:
около 70-80 г смлени орехи

За глазура:
70 г тъмен шоколад
40 г краве масло

Разбиваме маслото със захарта, добавяме жълтъците един по един, продължавайки да разбиваме с миксер, добавяме и ванилията. Прибавяме какаото, брашното и ядките. Накрая добавяме и разбитите на сняг белтъци. Изсипваме получената смес в голяма правоъгълна тава, аз използвам за тази цел тавата на фурната, предварително постлана с хартия за печене. Заравняваме внимателно. Печем в предварително загрята фурна на 180 градуса за около 20 минути. Изваждаме тавата от фурна и оставяме да се охлади.

Махаме хартията за печене от блата. Режем кръгове с диаметър около 5 см. Може и по-големи или по-малки, въпрос на предпочитание, но с по-големи няма да получим ефекта "руска шапка", освен ако не слепим няколко кръгчета.

В купа смесваме всички изброени продукти и разбъркваме до хомогенизиране. Вземаме кръгче блат и го намазваме с около 1 чаена лъжичка от крема, покриваме с друго кръгче блат. Намазваме и отстрани с крема. Така процедираме и с останалите кръгчета. Овалваме намазаната с крем странична повърхност на пастичките в смлени орехи. Накрая поставяме от шоколадовата глазура (разтопяваме кравето масло и шоколада) върху всяка пастичка, но внимаваме да не се разтече по стените. Оставяме на хладно, за да се стегне глазурата.

Дайте оценка:

Получавайте рецепти и съвети с нашия newsletter

Можете да се отпишете по всяко време. Запознайте се с нашата Политика за поверителност

Вашето тефтерче