Необходими продукти:
- Селекция от сирена с различни цветове
- Смокини, черно грозде и селъри, за сервиране
За страховитите крекери (30 броя):
- 2 с.л. зехтин
- 150 г обикновено брашно
- 1 ч.л. морска сол на люспи
- 1 ч.л. кафява захар
- 1 с.л. черен сусам
- Черна сладкарска боя
Начин на приготвяне:
- Загрейте фурната на 220 градуса. Смесете зехтина с 60 мл вода, след което го прибавете в купата, в която сте сложили брашното, захарта, солта, сусама и няколко капки от черната сладкарска боя.
- Размесете с ръце, докато получите меко тесто.
- Разточете тестото върху хартия за печене. То трябва да е с дебелината на монета от 1 лв. След това с нож за пица нарежете на дълги ленти. Намажете ги с малко вода и ги поръсете със сол и черен сусам. Надупчете всяка лентичка с вилица.
- Прехвърлете лентите заедно с хартията за печене в тава. Печете за 12-15 мин., или докато крекерите станат твърди и хрупкави.
- Оставете ги да изстинат.
- Подредете селекцията от сирена върху дървена дъска. Около тях сложете плодовете и крекерите. Сервирайте веднага.
Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас. В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
Вашето дарение от всякакъв размер и по всяко време означава много за нас.
Скъпи читатели,
Днес, повече от всякога, независимата журналистика има нужда от вас.В мисията си да предоставяме обективни, достоверни и навременни новини разчитаме на вашата подкрепа.
Ако вярвате в правото си на обективна информация, подкрепете ни.
ИЗБРАНО